Maritimt i Norheimsund
Folkemusikk og -dans
Bygdemuseum i Øystese
Kunst, konsert og kafé i Øystese
Tett på historia i Sørfjorden
Bygdemuseum i Vikøy
Bunad, byggeskikk og hardingfele på Utne
Bygdetun på Lofthus
Ulike samlingar og bygg frå 1700-talet
Folkekunst og eventyrlege tun på Voss
hardangerogvossmuseum.no
Living maritime museum in Norheimsund
Folk music and folk dance
Folk museum in Øystese
Art, events and café in Øystese
Unique farm cluster at Aga
Old vicarage in Vikøy
National treasures at Utne
A glimpse of history at Lofthus
A voyage of discovery in Granvin
Folk art and authentic farm cluster at Voss
hardangerogvossmuseum.no
ons31jul18:00ons20:00Svein Laingen KjerlandHardingfelekonsert
Konsert med Svein Laingen Kjerland Kom på konsert med Svein Laingen Kjerland, hardingfele, på Skredhaugen onsdag 31. juli kl 18. Svein kjem frå Granvin, og har utdanninga si frå Rauland.
Kom på konsert med Svein Laingen Kjerland, hardingfele, på Skredhaugen onsdag 31. juli kl 18.
Svein kjem frå Granvin, og har utdanninga si frå Rauland. Han er ein dyktig hardingfelespelar, aktiv som solist, i grupper og spelemannslag, som brenn for formidling av folkemusikk og folkekultur. Han jobbar for tida som distriksmusikar i Ullensvang kommune.
Svein har og fleire konsertar i Agatunet og på Hardanger folkemuseum i juli.
Utstillinga Mellom bakkar og berg og kunstsamlinga etter Jon Bleie er ope. Venelaget serverer kaffi og noko godt å eta. Små og store er hjarteleg velkomne.
Foto: Elisabeth Emmerhoff
Konsertane er arrangert av Hardingfela.no
31. juli 2024 18:00 - 20:00(GMT+00:00)
For å gi de beste opplevelsene bruker vi teknologier som informasjonskapsler for å lagre og/eller få tilgang til enhetsinformasjon. Å samtykke til disse teknologiene vil tillate oss å behandle data som nettleseratferd eller unike ID-er på dette nettstedet. Å ikke samtykke eller trekke tilbake samtykke kan ha negativ innvirkning på visse funksjoner.